Umywalki wiszące, blatowe oraz stojące – odkodowane

Nowoczesne umywalki łazienkoweDostępne na rynku modele umywalek dzielą się na wiele rodzajów, jednak to trzy z budzą obecnie największe zainteresowanie. Mowa tu o umywalkach wiszących, blatowych oraz stojących.

Modele stojące świetnie sprawdzają się zarówno w łazienkach urządzonych w stylu klasycznym, jak i w nowoczesnych wnętrzach, ponieważ dostępne są w rozmaitych formach pasujących do każdej stylistyki, zarówno minimalistyczne, o kształtach bazujących na prostych bryłach geometrycznych, bez żadnych zdobień, jak i modele, w których za podstawę służy miniatura korynckiej kolumny, a misa dekorowana jest w iście barokowym stylu. Wybór ogranicza tutaj tylko zasobność portfela osoby wybierającej, bo producenci są w stanie spełnić każdą zachciankę.

Umywalki blatowe oraz wiszące to standard w polskich domach i mieszkaniach. Szczególnie te drugie są często wybierane, ponieważ dzięki swoim kompaktowym wymiarom nie zmniejszają optycznie ciasnej często łazienki. Zaletą umywalek blatowych jest za to szafka, w której blat są wbudowane. Odpowiednia szafka nie tylko jest w łazience bardzo użyteczna, ale też może stanowić centralny element dekoracyjny. Umywalki blatowe występują w nawet większej liczbie kształtów i typów niż stojące. Obok zwykłych, owalnych, czy też okrągłych modeli, nawet modniejsze są obecnie prostokątne, często wysunięte poza blat. Również umywalki wiszące częściej wybierane są prostokątne od półowalnych.

Jeśli zainteresował Cię ten temat zobacz też:

Catalano C3 umywalka 70C3 - zdjęcie umywalkiCatalano Sfera Umywalka 901C3

 

Zdjęcie Catalano CX umywalka 45Catalano Sfera Umywalka 35AC

 

Zdjęcie umywalki Elita 145405 Bahama 105Elita Bahama Umywalka 145465N

More related articles