Umywalki – Co nowego ?

Co nowego w umywalkachRynek urządzeń sanitarnych przeżywa w ostatnich latach prawdziwą rewolucję. Po dziesięcioleciach dominacji prostej, białej ceramiki, coraz większą popularność zdobywają umywalki o bardziej niecodziennych kształtach i kolorach. Szczególnie modne w nadchodzących latach będą umywalki o wyzywających kolorach i niecodziennych kształtach oraz fakturach.

Już teraz przestają dziwić modele wykonane ze szkła, a furorę robią umywalki nablatowe, które stawia się na blacie i które wyglądem przypominają miednicę – bateria nie jest zamontowana na umywalce, ale wystaje z blatu. Polscy projektanci wnętrz zakochali się również ostatnimi czasy w umywalkach miedzianych. Tego typu sprzęty wyglądają wyjątkowo zjawiskowo i rzucają się w oczy. Dostępne są zarówno modele o gładkiej, niemalże lustrzanej powierzchni, jak i tradycyjne dla krajów arabskich (głównie Maroka) ręcznie wyrabiane umywalki z miedzianej blachy, na których widać ślady po każdym uderzeniu narzędzia rzemieślnika.

Z modnych materiałów alternatywnych, warto wspomnieć o tworzywach kompozytowych, których stosowanie daje całkowitą dowolność formowania kształtów umywalek oraz akrylu, pozwalającym na podobne zabawy, ale dodatkowo dodającym przezroczystość, która w połączeniu z odpowiednim podświetlaniem daje wspaniałe efekty wizualne. Jeśli zaś chodzi o nowości w dziedzinie montażu, to Polacy starają się coraz lepiej gospodarować ograniczoną powierzchnią ich łazienek, montując umywalki narożne.

Jeśli zainteresował Cię ten temat zobacz też:

Zdjęcie umywalki Catalano SferaCatalano Sfera Umywalka wisząca, 90×45 cm biała 1901C300

 

Umywalka Catalano SferaCatalano Sfera Umywalka 165SF00

 

Umywalka Catalano Zero TondoCatalano Zero Tondo umywalka 67ZE

 

More related articles