Jakie umywalki retro pasują do mojej łazienki?

szafka umywalkowa globo paestumProjektując łazienkę w stylu retro warto zainwestować w perfekcyjną umywalkę, która obok wanny retro stanie się jednym z punktów przykuwających wzrok i nada łazience klasycznego wyglądu.

Umywalka w stylu retro powinna swoim kształtem i detalami nawiązywać do epoki, którą chcemy widzieć w swojej łazience. Jeśli zdecydujemy się na styl lat 30. XX wieku, wtedy najpewniej będziemy poszukiwać form bardziej kwadratowych, lecz jeśli zdecydujemy się na pełen przepychu styl Ludwika XVI, również ceramika nabierze cech tej epoki. Na rynku ceramiki łazienkowej można znaleźć wiele propozycji. Przykładowo retro umywalka Duravit 1930 wpisuje się w styl lat 20./30. ubiegłego wieku, mimo że zdobi ją stopniowanie powierzchni, to wyraźnie odróżnia się od delikatnie zdobionej umywalki z serii Globo Paestum.

Umywalka Globo Paestum wpisuje się raczej w luksusowe wnętrza wersalu, szczególnie, gdy spojrzy się na model Globo Paestum umywalka PA057.BI. Umywalka ta jest głęboka, a jej wnętrze idealnie owalne, zaś ozdobne, podniesione krawędzie tyłu i boków umywalki Paestum przypominają wykończenie obrębionej serwety. Przy odpowiednim doborze baterii z krzyżykowymi kurkami, a może nawet ceramicznym wykończeniem, umywalka Globo Paestum może stać się centralnym elementem łazienki retro.

Warto również zastanowić się nad sposobem montażu umywalki retro na szafce lub stelażu. Na rynku można znaleźć bogato zdobione szafki umywalkowe retro, które charakteryzują gięte nóżki, rzeźbienia oraz kolorystyka wywołujące wrażenie luksusowego wyposażenia wnętrza. Stelaże pod umywalki również są bogato zdobione, zazwyczaj wyposażone w półeczkę i same w sobie zdają się być dziełem sztuki.

Ważne, aby pamiętać, że łazienka retro to nie tylko umywalka retro, stelaż pod umywalkę i szafka umywalkowa retro. Poszukując ceramiki, mebli łazienkowych i akcesoriów do łazienki, przyjrzyjcie się dokładniej serii Globo Paestum, w której znajdują się również lampy, lustra, miski WC i bidety. Najważniejsze, aby w łazience wszystko współgrało. ;)

Jeśli zainteresował Cię ten temat to zobacz:

 

Umywalka Globo Paestum PA022.BI
globo paestum umywalka pa022bi

Nogi pod umywalkę Globo Paestum PA075.BI
globo paestum nogi pod umywalkę retro pa075bi

Umywalka Globo Paestum PA006.BI
globo paestum umywalka pa006bi

More related articles